مدارک مورد نیاز از پذیرفته شدگان مؤسسه آموزش عالی دارالحکمه

کد مطلب : 1387
تعداد بازدید : 1087
1402/06/18
تحصیل در مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی دارالحکمه مستلزم پرداخت شهریه می باشد. نحوه محاسبه شهریه براساس قوانین و آیین نامه های ارسالی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود. داوطلبان محترم می توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه پرداخت شهریه با شماره های ذیل تماس حاصل نمایند: 02537849150

 

مدارکی که پذیرفته شدگان مؤسسه آموزش عالی دارالحکمه ارائه نمایند+ مقدار شهریه دارالحکمه

 

مدارک پذیرفته شدگان

  • شناسنامه و کارت ملی؛
  • 3 عدد عکس تمام رخ 4*3 تهیه شده در سال جاری؛
  • مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را با توجه به بنده «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه 17 و 18 دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1402 (دفترچه شماره 1) مشخص کند (برای برادران)؛
  • حکم مرخصی سالانه یا موافقت کتبی و بدون قید و شرط سازمان متبوع برای کارمندان دولت؛
  • سهمیه رزمندگان و ایثارگان:

متقاضیانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان و یا ایثارگران پذیرفته شده‌اند در زمان ثبت نام نیازی به ارائه تائیدیه سهمیه ثبت نامی از سوی ارگان ذیربط ندارند و ملاک تائیدیه سهمیه آنان همان عنوان سهمیه درج شده در فایل قبولی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی است.

تبصره: چنانچه سهمیه پذیرفته‌شده‌ای از سوی ارگان ذیربط مورد تایید قرار نگرفت مراتب از سوی این سازمان تا قبل از شروع نیم سال دوم تحصیلی جاری برای جلوگیری از ادامه تحصیل این دسته از پذیرفته شدگان به آن مؤسسه آموزش عالی اعلام خواهد شد.

  • اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ کارشناسی (لیسانس) برای آن دسته از داوطلبانی که با توجه به مفاد آیین‌نامه ادامه تحصیل فارغ التحصیلان رتبه اول دوره کارشناسی مصوب جلسه 25/04/1393 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با امتیاز رتبه اول پذیرفته شده‌اند. (مطابق فرم شماره 1)
  • اصل موافقت‌نامه کتبی و بدون قید شرط برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های دبیری از اداره آموزش و پرورش شهرستان محل تعهد و خدمت.
  • اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن تاریخ فارغ التحصیلی تا 31/06/1402 و معدل دوره کارشناسی (لیسانس) قید شده است.

(دریافت تاییدیه تحصیلی برای مقاطع آموزش عالی بصورت الکترونیکی از طریق سامانه استعلام مدرک تحصیلی به آدرس https://estelam.msrt.ir میسر است)

 ۱-۸- پذیرفته شدگانی که به دلیلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) نیستند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک کارشناسی (لیسانس) با محتوای فرم شماره ۲ پیوست را ارائه نمایند که در آن قید شده باشد اشتغال به تحصیل نامبرده مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

۲-۸- دارندگان مدرک معادل باید واجد شرایط مفاد «آیین‌نامه شرکت دارندگان مدارک معادل و غیررسمی در آزمون‌های ورودی مقاطع بالاتر، مصوب جلسه شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری» که طی بخشنامه شماره 77633/2 به تاریخ 28/۰۵/1392 از سوی معاونت محترم آموزشی وزارت متبوع به تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ شده باشند. آن عده از دارندگان مدارک معادل که قبل از تاریخ ابلاغ مصوبه جلسه شماره ۴۳۲ به تاریخ 03/۰۹/1377 شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر ممنوعیت برگزاری دوره‌های معادل در دوره‌های معادل پذیرفته شده‌اند در شمول این مصوبه قرار می‌گیرند.

تبصره: بر اساس مصوبه جلسه ۷۷۱ به تاریخ 26/06/1394 و نامه شماره 5714/99/دش به تاریخ 30/04/1399 شورای عالی انقلاب، فرهنگی همه دارندگان مدرک معادل که طی سال‌های ۱۳۷۷ الی ۱۳۸۱ به دوره‌های مذکور راه یافته‌اند، حسب مورد از تسهیلات مصوبه شماره 77633/2 به تاریخ 28/05/1392 برای ادامه تحصیل در مقطع تحصیلی بالاتر برخوردار می‌شوند.

۳-۸- بر اساس مصوبه جلسه ۵۴۸ به تاریخ 28/۰۷/1383 شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد مدارک تحصیلی صادر شده توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خراسان یا، اصفهان، فضلا طلاب حوزه‌های علمیه که بر اساس مدرک صادر شده توسط مراکز فوق دوره سطح ۲ را گذرانده‌اند و یا تا تاریخ 31/۰۶/1402 فارغ التحصیل می‌شوند منحصراً مجاز بودند در هر یک از کد رشته‌های امتحانی گروه علوم انسانی ثبت نام و در آزمون آن شرکت نمایند و در صورت پذیرفته شدن مشروط به گذراندن دروس پیش نیاز به تشخیص گروه آموزشی ادامه تحصیل دهند. بدیهی است این دسته از متقاضیان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان صادر شده است در اختیار داشته باشند.

۴-۸- پذیرفته شدگان دوره روزانه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۱ مجاز بوده‌اند در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ ثبت نام و شرکت نمایند. ضمناً داوطلبان مذکور و نیز دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره‌های روزانه و غیرروزانه شهریه پرداز از قبیل دوره‌های نوبت دوم (شبانه، پیام، نور، غیرانتفاعی پردیس خودگردان مجازی و مشترک دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته به شرط نداشتن مشکل نظام وظیفه برای برادران مجاز بوده‌اند بدون انصراف از تحصیل و در صورت داشتن سایر شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ ثبت نام و شرکت نمایند. این داوطلبان پس از اعلام نتایج نهایی در صورت قبولی باید انصراف قطعی از رشته قبلی را به دانشگاه جدید محل تحصیل ارائه نمایند.

۵-۸- دانشجویان سال آخر و دانش آموختگان مقطع کارشناسی پیوسته یا ناپیوسته که از تاریخ 31/۰۶/1386 به بعد فارغ التحصیل شده‌اند در صورتی که معدل مدرک کارشناسی آنان کمتر از ۱۲ بوده است حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را نداشتند.

 

 

·    شهریه دوره تحصیلی

تحصیل در مؤسسه آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی دارالحکمه مستلزم پرداخت شهریه می‌باشد. نحوه محاسبه شهریه براساس قوانین و آیین‌نامه‌های ارسالی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود. داوطلبان محترم می‌توانند برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه پرداخت شهریه با شماره‌های ذیل تماس حاصل نمایند: 02537849150

 

 

 

                  شهریه ثابت هر ترم (غیرحضوری)                         20.000.000     ریال.

                  شهریه هر واحد تخصصی (غیرحضوری)                 3.250.000       ریال.

                  هزینه درس سمینار (غیرحضوری)                        17.500.000     ریال.

 

شماره حساب مؤسسه آموزش عالی دارالحکمه

311094491

 

شماره شبا مؤسسه آموزش عالی دارالحکمه

IR470130100000000311094491

 

شماره کارت مؤسسه آموزش عالی دارالحکمه

5894637000238565

مطالب مشابه

نظرات خود در رابطه با این مطلب را مطرح نمائید
captcha